Saç Ekimi Fiyatları

Saç Ekimi Nedir?

Saç ekimi, kellik ve saç dökülmesi problemi yaşayan pek çok insan için umut vadeden tıp teknolojileri sayesinde her geçen gün daha da gelişmektedir. Saç ekimi ile saçları tamamen dökülmüş ve yenisi çıkmayan kişiler için kalıcı ve sağlıklı saçlara sahip olmak mümkündür. Kellik problemi genç yaşlı pek çok kişinin korkulu rüyasıdır. Saç ekimi ile bu problem neredeyse tamamen ortadan kalkmaktadır ancak saç ekiminin profesyonel kişiler tarafından uygun koşul ve ortamlarda yapılması gerekir.

Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Saç ekimi kişinin vücudundaki uygun yerlerden alınan kıl köklerinin kök hücre bakımından zenginleştirilerek kafa derisine yerleştirilmesi ile yapılır. Bu süreç kişiden kişiye göre değişiklik gösterebilir. Kimilerinde hayal edilen gür saçlara ulaşmak uzun zaman alabilir, çünkü saç ekimi yalnızca laboratuvar ve hastane koşullarında yapılarak başarıya ulaşan bir süreç değildir. Saç ekiminin ardından kişinin doktor tavsiyelerini harfiyen uygulaması, sağlıklı beslenmesi son derecede önemlidir.

Saç Ekimi Fiyatları Konusunda Dikkat Edilecek Noktalar

Saç ekimi fiyatları konusunda dikkat etmeniz gereken noktalar vardır:

Piyasa Fiyatlarını Göz Önünde Bulundurun

Saç ekiminin ucuz, maliyetsiz bir iş olduğu düşünülmemelidir. Sonuçta saç ekimi için muhakkak laboratuvar koşulları ve saç ekim uzmanlarının bulunması gerekir. Bu neden ile çok düşük ya da çok yüksek fiyata gerçekleştirileceği iddia edilen saç ekimlerine temkinli yaklaşın.

Yönteme Göre Fiyatın Değişeceğinin Farkında Olun

Saç ekimi farklı şekillerde yapılabilir. Örneğin organik saç ekimi denilen kıl köklerinin kök hücre bakımından zenginleştirilmesinde daha yeni teknolojilerin kullanıldığı yöntem standart saç ekimi işlemlerine göre daha fazla maliyet gerektirmektedir. Çünkü organik saç ekiminde başarı oranı %85’lere kadar çıkmaktadır. Bu neden ile eğer organik saç ekimi yaptırmayı düşünüyorsanız biraz daha fazla ücret ödemeyi göze almalısınız.

Ödeme Planını Kendiniz Oluşturmayı Teklif Edin

Saç ekim merkezinde ödeme planınızı kendiniz yapın. Örneğin, henüz işlem başlamadan ödenmesi gereken bütün tutarı ödemek yerine bunu birkaç parça halinde yani seanslara gittikçe ödemeyi teklif edin. Böylece hizmetten memnun kalıp kalmayacağını gözlemleyebilirsiniz. Zaten kendine güvenen bir merkezde bu tip bir ödeme planı sorun yaratmayacaktır.

Saç Ekiminde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Saç ekimi yaptırırken dikkat etmeniz gereken bazı hususlar vardır.

            Saç Ekim Merkezi Konusunda İyi Araştırma Yapın

Öncelikle saç ekim merkezinizi kararlaştırmadan önce yeterli bir araştırma yapmalısınız. Özellikle büyük şehirlerde hemen her gün yeni bir saç ekim merkezi açılmaktadır. Gideceğiniz saç ekim merkezinin temiz, yeni saç ekim teknolojileri kullanan, profesyonel personeller ile çalışan ve Sağlık Bakanlığı’ndan onaylı bir saç ekim merkezi olmasına ihtimam gösterin.

            Saç Ekimin Uzmanlar Tarafından Gerçekleştirildiğinden Emin Olun

Saç ekiminin mutlaka cilt uzmanı bir doktor tarafından yapıldığından emin olun. Çünkü ancak bir dermatolog ve estetik cerrah tarafından yapılan saç ekimi sağlıklı ve başarılı olacaktır.

            Saç Ekim Merkezinin İletişimine Önem Verin

Dilediğiniz zaman ulaşabileceğiniz ve size istediğiniz her türlü bilgiyi verebilen bir saç ekim merkezini tercih edin. Çünkü saç ekiminin ardından karşılaşacağınız problemler ve süreç ile ilgili olarak doğru ve çözüm odaklı bilgi almak sizin hakkınızdır. İlgisiz ve tamamen maddi çıkar güden saç ekim merkezleri ile yaptıracağınız işlemden memnun kalmayabilirsiniz.

Saç Ekimi Fiyatları Ne Kadardır?

Saç ekimi fiyatları saç ekimi merkezine, işlemi gerçekleştirecek doktora, işlem yapılacak bölgenin büyüklüğüne ve kullanılacak saç ekim yöntemine göre farklılık göstereceğinden net bir fiyat almak için doktorunuza danışın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir