Saç Ekimi Fiyatları

Saç Ekimi Nedir?

Saç ekimi, kellik ve saç dökülmesi problemi yaşayan pek çok insan için umut vadeden tıp teknolojileri sayesinde her geçen gün daha da gelişmektedir. Saç ekimi ile saçları tamamen dökülmüş ve yenisi çıkmayan kişiler için kalıcı ve sağlıklı saçlara sahip olmak mümkündür. Kellik problemi genç yaşlı pek çok kişinin korkulu rüyasıdır. Saç ekimi ile bu problem neredeyse tamamen ortadan kalkmaktadır ancak saç ekiminin profesyonel kişiler tarafından uygun koşul ve ortamlarda yapılması gerekir.

Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Saç ekimi kişinin vücudundaki uygun yerlerden alınan kıl köklerinin kök hücre bakımından zenginleştirilerek kafa derisine yerleştirilmesi ile yapılır. Bu süreç kişiden kişiye göre değişiklik gösterebilir. Kimilerinde hayal edilen gür saçlara ulaşmak uzun zaman alabilir, çünkü saç ekimi yalnızca laboratuvar ve hastane koşullarında yapılarak başarıya ulaşan bir süreç değildir. Saç ekiminin ardından kişinin doktor tavsiyelerini harfiyen uygulaması, sağlıklı beslenmesi son derecede önemlidir.

Saç Ekimi Fiyatları Konusunda Dikkat Edilecek Noktalar

Saç ekimi fiyatları konusunda dikkat etmeniz gereken noktalar vardır:

Piyasa Fiyatlarını Göz Önünde Bulundurun

Saç ekiminin ucuz, maliyetsiz bir iş olduğu düşünülmemelidir. Sonuçta saç ekimi için muhakkak laboratuvar koşulları ve saç ekim uzmanlarının bulunması gerekir. Bu neden ile çok düşük ya da çok yüksek fiyata gerçekleştirileceği iddia edilen saç ekimlerine temkinli yaklaşın.

Yönteme Göre Fiyatın Değişeceğinin Farkında Olun

Saç ekimi farklı şekillerde yapılabilir. Örneğin organik saç ekimi denilen kıl köklerinin kök hücre bakımından zenginleştirilmesinde daha yeni teknolojilerin kullanıldığı yöntem standart saç ekimi işlemlerine göre daha fazla maliyet gerektirmektedir. Çünkü organik saç ekiminde başarı oranı %85’lere kadar çıkmaktadır. Bu neden ile eğer organik saç ekimi yaptırmayı düşünüyorsanız biraz daha fazla ücret ödemeyi göze almalısınız.

Ödeme Planını Kendiniz Oluşturmayı Teklif Edin

Saç ekim merkezinde ödeme planınızı kendiniz yapın. Örneğin, henüz işlem başlamadan ödenmesi gereken bütün tutarı ödemek yerine bunu birkaç parça halinde yani seanslara gittikçe ödemeyi teklif edin. Böylece hizmetten memnun kalıp kalmayacağını gözlemleyebilirsiniz. Zaten kendine güvenen bir merkezde bu tip bir ödeme planı sorun yaratmayacaktır.

Saç Ekiminde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Saç ekimi yaptırırken dikkat etmeniz gereken bazı hususlar vardır.

            Saç Ekim Merkezi Konusunda İyi Araştırma Yapın

Öncelikle saç ekim merkezinizi kararlaştırmadan önce yeterli bir araştırma yapmalısınız. Özellikle büyük şehirlerde hemen her gün yeni bir saç ekim merkezi açılmaktadır. Gideceğiniz saç ekim merkezinin temiz, yeni saç ekim teknolojileri kullanan, profesyonel personeller ile çalışan ve Sağlık Bakanlığı’ndan onaylı bir saç ekim merkezi olmasına ihtimam gösterin.

            Saç Ekimin Uzmanlar Tarafından Gerçekleştirildiğinden Emin Olun

Saç ekiminin mutlaka cilt uzmanı bir doktor tarafından yapıldığından emin olun. Çünkü ancak bir dermatolog ve estetik cerrah tarafından yapılan saç ekimi sağlıklı ve başarılı olacaktır.

            Saç Ekim Merkezinin İletişimine Önem Verin

Dilediğiniz zaman ulaşabileceğiniz ve size istediğiniz her türlü bilgiyi verebilen bir saç ekim merkezini tercih edin. Çünkü saç ekiminin ardından karşılaşacağınız problemler ve süreç ile ilgili olarak doğru ve çözüm odaklı bilgi almak sizin hakkınızdır. İlgisiz ve tamamen maddi çıkar güden saç ekim merkezleri ile yaptıracağınız işlemden memnun kalmayabilirsiniz.

Saç Ekimi Fiyatları Ne Kadardır?

Saç ekimi fiyatları saç ekimi merkezine, işlemi gerçekleştirecek doktora, işlem yapılacak bölgenin büyüklüğüne ve kullanılacak saç ekim yöntemine göre farklılık göstereceğinden net bir fiyat almak için doktorunuza danışın.

Saç Ekimi Nedir?

Saç ekimi nedir diye merak ediyorsanız; saç ekimi saç saç dökülmesi ve kellik sorunu yaşayan pek çok kişinin sağlıklı ve gür saçlara kavuşmasını sağlayan operasyonlardır.

Saç Ekimi Operasyonu Nedir?

Saç Ekimi, yaklaşık 4-8 saat süren operasyonlarla, ense bölgesi olarak belirlenen kişinin donör alanından alınan saç köklerinin kelleşmiş alana hastane ortamında, saç ekimi doktorları ve hemşirelerden oluşan bir ekip tarafından nakledilmesi işlemidir.

Saç Ekimi Operasyonu Neden Yapılır?

Saç ekimi operasyonlarının yapılmasında estetik kaygılar ön plandadır. Saç dökülmesi ve kellik pek çok kişinin dış görünümleri konusunda kendilerini özgüvensiz hissetmesine ve sosyal ilişkilerinin zarar görmesine yol açmaktadır. Saç ekimi operasyonları, kişilerin tekrar eski saçlarına kavuşmasını sağladığı için pek çok kişi saç dökülmesi ve buna bağlı sorunlardan kurtulmak için saç ekim merkezlerine başvurmaktadır.

Saç Ekimi Operasyonu Yöntemleri Nelerdir?

Saç ekimi operasyonlarının yapılmasında 2 yöntem kullanılmaktadır. Bu yöntemler:

 1. FUT tekniği ile saç ekimi
 2. FUE tekniği ile saç ekimi

FUE saç ekimi nedir diye merak ediyorsanız, FUE yöntemi FUT saç ekimitekniğine göre daha sonradan ortaya çıkmış ve FUT yöntemine göre çok daha avantajlı bir yöntem olduğu için genellikle FUE yöntemi saç ekiminde tercih edilmektedir. Bunun nedenleri arasında FUT tekniğinde saçların bloklar halinde alınması sonucu deride iz kalması, alınan bölgede his kaybı gibi durumların yaşanması ve FUE yöntemi ile iyileşme sürecinin çok daha hızlı gerçekleşmesi gibi nedenler yer almaktadır.

Saç Ekimi Operasyonu Nasıl Yapılır?

Saç ekimi temelde 6 aşamanın sıra ile takip edilmesi sonucu gerçekleştirilmektedir. Bu aşamalar şu şekildedir:

 1. Saç Ekimi Operasyonuna Hazırlık

Saç ekimi operasyonun daha başarılı ve etkili bir şekilde gerçekleşmesini sağlamak için operasyondan önce gerçekleştirilmesi gereken birtakım işlemlere hazırlık işlemleri denilmektedir.

 • Saç ekimi sonrasında saç derisi hassas olacağı içinsaç ekimi operasyonu gerçekleştirileceği gün mutlaka yanınızda kolayca giyip çıkarabileceğiniz kıyafetler alın.
 • Operasyon gününü tayin ederken en az 3 gün dinlenebileceğiniz bir gün seçin.
 • Operasyonun gerçekleşeceği gün çok ağır yemekler tüketmeyin.
 1. Operasyon Öncesi Anestezi

Lokal anestezi uygulanarak hastanın operasyon sırasında ağrı ve acı hissetmemesi sağlanır.

 1. Greftlerin Toplanması

Greftler toplanırken saç köklerinin güçlü olduğu ense, göğüs bölgesi, kol ve bacak gibi saç kökleri alınmaktadır. Böylece operasyon sonrası maksimum başarı elde edilmektedir. Bu bölgelerden saç kökleri alınırken uygulanacak saç ekim yöntemine göre greft toplanması işlemi gerçekleştirilmektedir.

 1. Toplanan Greftlerin Ekime Hazırlanması

Greftler toplandıktan sonra alınan saç kökleri düzgünce yerleştirilerek tek tek ayrılmaktadır. Greftler ayrılarak saç kökleri muhafaza edilmektedir. Greftler ayrılırken saç kökleri, deri, yağ ve doku parçalarından ayrılarak saç kökleri saç ekimi işlemi için hazır hale getirilir.

 1. Kanalların Açılması

Alınan saç köklerinin ekilmesi için saç ekimi yapılacak bölgede kanallar açılmaktadır. Bu aşamada lokal anestezi işlemin yapılacağı bölgeye uygulanmakta ve hastanın ağrı, sızı hissetmemesi sağlanmaktadır. Saç kanalları açılırken, saçların çıkış yönüne göre kanalların açılması, saçların doğal görünüme kavuşması için çok önemlidir.

 1. Saç Köklerinin Yerleştirilmesi

Alınan saç kökleri açılan kanallara yerleştirilir. Bu işlem yaklaşık 1 – 2 saat sürebilmektedir. İşlem sonrası ekim yapılan alan açık bırakılmaktadır. Ekim sonrası saç kökleri ve saç derisi çok hassas olacağı için doktorunuzun söylediklerine harfiyen uymanız tedavi sürecinizi hızlandıracaktır.

Saç ekimi nedir, hangi yöntemler kullanılır ve nasıl yapılır diye merak ettiğiniz soruları yazımızda yanıtladık.